2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

T1 1.3355 SKH2

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>T1 1.3355 SKH2

Shufra teli HSS T1 1.3355

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku T1 është çelik i mjetit të tipit tungsten. Rezistencë shumë e lartë ndaj konsumimit dhe zbutjes. Rezistencë e mirë dhe aftësi prerëse. Përgjigje e ngurtësimit të thellë.


Aplikimet:

Generally, high speed steels are used for machining at high speeds. 

HSS T1 steel materials are widely used for: Broaches,Drills,Hobs,Knurling Tools,Lathe Tools,Milling Cutters,Nut Piercers, Planer Tools,

Reamers,Shaving Tools,Taps and Thread Cutting Tools.

                       

PËRBËRJA

CSiMn
P&S
Cr
V
W
0.65-0.80
0.20-0.40
0.10-0.40
0.03max
3.75-4.50.90-1.30
17.25-18.75


1.3355 Karakteristikat Mekanike të Çelikut
PronatMetrikPerandorak
Fortësia, Rockwell C.64.0 - 66.064.0 - 66.0
Raporti i Poisson0.27-0.30        0.27-0.30
Modul elastik190-210 GPa27557-30457 ksi


T1 Steel Grade Equivalent Chart
ShtetiSHBAGermany/UK/France        JAPONIISO
standardASTM A 600-92aEN ISO 4957-1999JIS G4403: 2006ISO-4957 1999
notatT1HS 18-0-1        GJ2HS 18-0-1        


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Shufra teliDIA 5.5 - 13Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta