2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

T1 1.3355 SKH2

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>T1 1.3355 SKH2

Fletë HSS T1 1.3355

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku T1 është lloji më i përdorur i tungstenit të çelikut me shpejtësi të lartë sipas standardit ASTM/A600. Si HSS origjinal, çeliku T1 ka rezistencë të mirë ndaj gërryerjes, rezistencë të lartë, fortësi të lartë (62~66HRC), fortësi të mirë të kuqe dhe bluarje të lehtë . Çeliku T1 mund të ruajë ende performancën e prerjes së veglave prerëse kur temperatura e punës është nën 600 ℃. Çeliqet e veglave me qëllim të përgjithshëm T1 dhe T15 me kobalt të lartë vanadium përdoren më së shpeshti në serinë T.


Detajet e shpejta:

 T1 1.3355 fletë, fletë

PËRBËRJA        

CSi
Mn
P&S
Cr
V
W
0.65-0.80
0.20-0.40
0.10-0.40
0.03max
3.75-4.50.90-1.30
17.25-18.75


Aplikimet:

Çeliku i veglave T1 përdoret zakonisht në prodhimin e të gjitha llojeve të veglave prerëse, të tilla si vegla kthese,

frezë, prerës, shpuese, teh sharre, shpues rrotullues, gjithashtu shumë i përshtatshëm për veglat e formimit të ftohtë, si p.sh. 

si dhe kallëpe plastike me rezistencë të lartë ndaj konsumit dhe vida.        


specifikimet:

Vetitë fizike të çeliqeve HSS T-1
PronatMetrikPerandorak
Dendësi8.67 g / cm30.313 lb / in3


1.3355 Karakteristikat Mekanike të Çelikut
PronatMetrikPerandorak
Fortësia, Rockwell C.64.0 - 66.064.0 - 66.0
Raporti i Poisson0.27-0.300.27-0.30
Modul elastik190-210 GPa27557-30457 ksi


Udhëzimet e çelikut T1 për ngurtësimin dhe kalitjen


TOOL

T1
forcimKalitje (dy herë)
Vegla prerëse me një skaj1280 ° C550 ° C - 570 ° C
Mjete prerëse me shumë skaje1180 ° C - 1280 ° C550 ° C - 570 ° C
Mjetet e punës së ftohtë1150 ° C - 1200 ° C550 ° C - 570 ° C        


ArtikullPërmasa (mm)ProcesGjendja e dorezimit
SheetsT1.0 - 2.5Ftohtë mbështjellëSipërfaqja e zezë & Pjekja
T 2.5 - 8.0Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta