2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

T1 1.3355 SKH2

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>T1 1.3355 SKH2

HSS T1 1.3355 shufër rrumbullake

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku T1 është çelik i mjetit të tipit tungsten. Rezistencë shumë e lartë ndaj konsumimit dhe zbutjes. Rezistencë e mirë dhe aftësi prerëse. Përgjigje e ngurtësimit të thellë.


Detajet e shpejta:

T1 1.3355 SHAFER RRUGULL 

PËRBËRJA

CSiMn
P&S
Cr
V
W
0.65-0.80
0.20-0.40
0.10-0.40
0.03max
3.75-4.50.90-1.30
17.25-18.75


Aplikimet:

Aplikimi vendoset nga përbërja kimike dhe vetitë e çelikut T1. 

Përdoret kryesisht për të bërë tehe komplekse dhe mjete prerëse metalike rezistente ndaj goditjeve. 

Mund të prodhojë gjithashtu kushineta me temperaturë të lartë dhe makineri me nxjerrje të ftohtë. 

Përdoret gjithashtu për të bërë vegla ingranazhesh, vegla bluarjeje dhe vegla të tilla si grushta, prerëse etj.


specifikimet:Bar i rrumbullakët

Specifikimi: diametri: 12mm – 220mm; gjatësia: mund të personalizohet

Sipërfaqja: Sipërfaqja e zezë / Sipërfaqja e ndritshme / e bluar / e qëruar / e kthyer

       

VETIT RELATIVE

Trajtim       Temperatura GamaFtohje/shuarjeShënimet
Formëzimi1700-2100 ° FI ngadaltëFtoheni ngadalë në rërë të thatë ose në mjete të tjera izoluese
Pjekja1600-1650 ° FFtoheni ngadalë me një shpejtësi prej 35°F në orë deri në 1000°FPër rezultate më të mira, media izoluese është e dëshirueshme. Mbajeni në temperaturë për 2 orë
Stresi Ndihmon1100-1300 ° FFtoheni ngadalëLehtësimi i stresit pas përpunimit të ashpër
Nxehja paraprake1500-1550 ° F
Koha e parangrohjes në furrë është Hr. për inç trashësi. Ngrohja deri në temperaturë sa më ngadalë
forcim2325-2375° F (furrë) 2275-2350° F (banjë me kripë)E shuajmë me ajër ose vaj të ngrohtë. Për të minimizuar sforcimet e shuarjes, shuani me kripë në 1000°FPër rezistencë maksimale ndaj konsumit, ngurtësohu në 2375° F. Për rezistencë maksimale dhe fortësi të lartë, ngurtësohu në 2275° F
kalitje1022° F-1058°FZbut çelikun e veglave T1 menjëherë pas shuarjes. Mbajeni për të paktën 2 orëRekomandohet kalitja e dyfishtë. Koha e zakonshme e kalitjes është 2+2 orë. Temperatura e rekomanduar është 1000-1075°F për veglat prerëse. 1100-1200° F për veglat e goditjes


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit

Bar i rrumbullakët

DIA 1.0 - 30Vizatimi i ftohtë / bluarja pa qendërBright & Pjekje
DIA 20 - 80LëkurëBright & Pjekje
DIA 13-180Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
DIA 70 - 400Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta