2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

T1 1.3355 SKH2

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>T1 1.3355 SKH2

HSS T1 1.3355 shirit të sheshtë

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku T1 është çeliku i veglave të tipit tungsten. Rezistencë shumë e lartë ndaj konsumimit dhe zbutjes.

Çeliku i veglave me shpejtësi të lartë T1 (T1, 1.3355, SKH2)

Shufra e rrumbullakët çeliku T1: diametri 2mm – 200mm

T1 Steel Flat: trashësi 2-20mm x gjerësi 10-100mm

Pllakë çeliku T1: trashësia 2-200mm x gjerësia 200-610mm

Mbarimi i sipërfaqes: E zezë, e përpunuar e përafërt, e kthyer ose sipas kërkesave të dhëna.


Detajet e shpejta:

T1 1.3355---Bar banesë  

PËRBËRJA

CSiMn
P&S
Cr
V
W
0.65-0.80
0.20-0.40
0.10-0.40
0.03max
3.75-4.50.90-1.30
17.25-18.25


Aplikimet:

Aplikimi vendoset nga përbërja kimike dhe vetitë e çelikut T1. 

Përdoret kryesisht për të bërë tehe komplekse dhe mjete prerëse metalike rezistente ndaj goditjeve. 

Mund të prodhojë gjithashtu kushineta me temperaturë të lartë dhe makineri me nxjerrje të ftohtë. 

Përdoret gjithashtu për të bërë vegla ingranazhesh, vegla bluarjeje dhe vegla të tilla si grushta, prerëse etj.        


specifikimet:

1.3355 Karakteristikat Mekanike të Çelikut
PronatMetrikPerandorak
Fortësia, Rockwell C.64.0 - 66.064.0 - 66.0
Raporti i Poisson0.27-0.300.27-0.30
Modul elastik190-210 GPa27557-30457 ksiVetitë fizike (vlerat mesatare) në temperaturën e ambientit

Moduli i elasticitetit[103xN/mm2]:217

Dendësia [g/cm3]:8.70

Përçueshmëria termike[W/mk]:19.0

Rezistenca elektrike[Ohm mm2/m]:0.50

Kapaciteti specifik i nxehtësisë[J/gK]0.46


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Bar i sheshtëT 3.0-20 XW 20-100Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta