2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

T1 1.3355 SKH2

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>T1 1.3355 SKH2

Blloku HSS T1 1.3355

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku T1 është çelik i mjetit të tipit tungsten. Rezistencë shumë e lartë ndaj konsumimit dhe zbutjes. Rezistencë e mirë dhe aftësi prerëse. Përgjigje e ngurtësimit të thellë.


Detajet e shpejta:

 T1 1.3355 BLOCK

PËRBËRJA

C
SiMn
P&S
Cr
V
W
0.65-0.80
0.20-0.40
0.10-0.40
0.03max
3.75-4.50.90-1.30
17.25-18.75


Aplikimet:

Çeliku T1 është një çelik me shpejtësi të lartë, i përshtatshëm për vegla rrotulluese, planifikuese dhe prerëse, shirita, stërvitje me rrotullim, llamba fileto, vegla prerëse të profilit, vegla hapëseje, gërmuese.


specifikimet:

Gama e furnizimit të çelikut të veglave T1 me shpejtësi të lartë

Shufra e rrumbullakët çeliku T1: diametri 2mm – 200mm

Banesa prej çeliku T1:trashësia 2-20mm x gjerësia 10-100mm

Pllakë çeliku T1:trashësia 2-200mm x gjerësia 200-610mm


Përfundojë sipërfaqe:E zezë, e përpunuar e përafërt, e kthyer ose sipas kërkesave të dhëna.

Vetitë fizike të çeliqeve HSS T-1

PronatMetrikPerandorak
Dendësi8.67 g / cm30.313 lb / in3

Formëzimi i çelikut të veglave AISI HSS T1

Ngrohni përpara çelikun T1 me shpejtësi të lartë në mënyrë uniforme dhe ngadalë në 850-880°C.

Rriteni temperaturën e farkëtimit për çelikun e veglave T-1 deri në 1050-1130°C.

Çeliku i veglave T1 hss duhet të ftohet shumë ngadalë pas farkëtimit.

Në përgjithësi, çeliqet me shpejtësi të lartë ndahen në tre grupe:

Ato që mbajnë simbolin T ku tungsteni është elementi kryesor aliazh;

Ato që mbajnë simbolin M që tregon se molibdeni është elementi kryesor aliazh;

Një grup çeliku më shumë të aliazhuar që është në gjendje të arrijë vlera jashtëzakonisht të larta të fortësisë.

Këtu kemi çelikun për vegla të tipit T-1 me përbërjen kimike, vetitë fizike, mekanike dhe termike dhe ekuivalentët e tjerë të çeliqeve të veglave T1. Përveç çelikut të veglave T1 hss, ne jemi gjithashtu në gjendje të furnizojmë çelik me shpejtësi të lartë T2, T10, T-15 etj.


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
BllokT 20-200 X 300-800Hot mbështjellë & Hot falsifikuarSipërfaqja e zezë / Makineri & Pjekje


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta