2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

O1 1.2510 SKS3

home>Produkte>Mjet i Ftohtë Çeliku>O1 1.2510 SKS3

Vegël e Ftohtë Pune Steel O1 1.2510 SKS3 shirit i rrumbullakët

Na kontaktoni

specifikimet

What is oil O1 Steel ? AISI / ASTM A681 O1 tool steel is a low alloy cold work tool steel that must be oil-quenched in heat treatment. Tools and dies made from O1 tool steel flat or rounds will have good wearing and abrasive qualities since the tungsten and higher chromium content gives improved wear resistance.

ASTM O1 tool steel has deep hardening properties with fine grain structure with unusual toughness. AISI O1 tool steel offers good durability, gives excellent wear resistance and holds a good cutting edge. O1 cold work tool steels also has good response to heat treatment with small dimensional changes.


Aplikimet:

Çeliqet O1 përdoren kryesisht për vegla afatshkurtra për pllaka të ftohta, vrima zbardhuese dhe mjete prerëse që veprojnë në temperaturën e ambientit.

Typical applications for O1 tool steel are blanking, forming, and trim dies, gages, slitting cutters, punches, bolster dies, knock-out pins, thread roll dies, bending dies, plastic mold dies, shims, cams, machine ways, stamps, machine parts, jigs, cutter templates, swagging dies, etc.


PËRBËRJA

CMnSi
Cr
W
0.94
1.20
0.30
0.50
0.50


specifikimet:

O1 Tool Steel Round Bar: diameter 8mm – 350mm

Trajtimi i nxehtësisë D2 Steel Round Bar


Trajtimit të ngrohjes

Aliazh çeliku DIN 1.2379 duhet të nxehet shumë ngadalë në 815 ℃ (1500 ° F) dhe temperatura mund të rritet në 1010oC (1850 ° F). Pastaj mbahet në 1010oC (1850 ° F) për 20 deri në 45 minuta dhe ftohet me ajër (ajri shuhet).


Pjekja

Pjekja e materialit të çeliqeve të mjeteve 1.2379 duhet të bëhet në 871 deri 898 ° C (1600 deri 1650 ° F) e ndjekur nga ftohja e ngadaltë e furrës në 4.4 ° C (40 ° F) në orë ose më pak, pas së cilës shkalla e ftohjes mund të rritet. Në të njëjtën kohë, duhet të bëni diçka për të parandaluar karburizimin ose dekarburizimin e tepërt.


Stresi Ndihmon

Ngroheni ngadalë në 1050 ° -1250 ° F, lëreni të barazohet dhe më pas ftohuni në ajër të qetë (Stresi lehtësues)


Ngrohja para ngurtësimit

Ngroheni ngadalë në 1350 ° -1450 ° F dhe mbajeni në këtë temperaturë derisa çeliku 1.2379 materiali i çelikut të nxehet në mënyrë uniforme.


Bar i rrumbullakët

Specifikimi: Dia Max 800mm; Gjatësia: Max 6m

Sipërfaqja: E zezë, e qëruar, e përpunuar (e kthyer), e lëmuar (e tokëzuar) •


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Bar i rrumbullakëtDIA 1.0 - 30Vizatimi i ftohtë / bluarja pa qendërBright & Pjekje
DIA 20 - 80LëkurëBright & Pjekje
DIA 13-180Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
DIA 70 - 400Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta