2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

M2 1.3343 SKH9

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>M2 1.3343 SKH9

HSS M2 1.3343SK-blloku

Na kontaktoni

specifikimet

M2/1.3343 çeliku si përfaqësues i përgjithshëm i çelikut W-Mo çeliku me shpejtësi të lartë. Çeliku ka avantazhet e karabit të imët dhe uniform, rezistencës së lartë dhe plasticitetit të mirë.

Ai përmban një shumëllojshmëri të elementeve të aliazhit në çelik me aliazh të lartë, është çeliku ledeburite. Ka fortësi të lartë, rezistencë të lartë ndaj konsumit, fortësi të lartë, ngurtësim të lartë dhe plasticitet dhe rezistencë të mjaftueshme, dhe ka performancë të mirë derdhjeje, falsifikimi, saldimit dhe përpunimit, kështu që zë një pozicion të rëndësishëm në çelikun e veglave.


APLIKIMET:

1) Ngarkesa e prodhimit në formë të madhe, komplekse dhe mjet i vlefshëm (p.sh. kruajtëse, ingranazhe, frezë, shpime, trokitje, etj.)

2) Ftohtë falsifikimi vdesin, mjete falsifikuese;

3) Makinë prerëse shiritash, koka formuese;

Detajet e shpejta:

M2/1.3343 BLOCK, BLOCK H9


PËRBËRJET:

        C       Mn        Si       Cr
       W
       Mo
        V
      0.85
      0.28      0.30
      4.15
      6.15
      5.00
      1.85


VETIT RELATIVE

Koeficienti i Zgjerimit Termik (65-66 HRC)
Temperatura︒Fnë / in︒F × 10-6Temperatura︒Cmm / mm︒C × 10-6
70-200
5.69
21-9310.23
70-4006.0921-20410.95
70-6006.4221-31611.55
70-8006.6721-42712
70-10006.9721-35812.54

UDHIONZIME PRER TRAJTIMIN E NGROHTIS

HARDENIMI

TEMPERATURA KRITIKE
Ac1: 1530 ° F (832 ℃)Ac3: 1610 ° F (877 ℃)
AR1: 1430 ° F (777 ℃)AR3: 1380 ° F (749 ℃)


Nxehja paraprake:Për të minimizuar shtrembërimin dhe streset në veglat e mëdha ose komplekse, përdorni një parangrohje të dyfishtë. Nxehtësia me një shpejtësi jo më të madhe se 400°F në orë (222°C në orë) deri në 1100°F (593°C) barazohet, më pas ngroheni në 1450-1550°F (788-843°C). Për veglat normale, përdorni vetëm diapazonin e dytë të temperaturës si një trajtim i vetëm parangrohës.


Shuarja:Gaz nën presion, vaj të ngrohtë ose kripë. Për gazin nën presion, një shkallë e shpejtë e shuarjes nën 1000°F (538°C) është kritike për të marrë vetitë e dëshiruara. Për vajin, shuajeni derisa të nxihet, rreth 900°F (482°C), më pas ftoheni në ajër të qetë në 150 -125°F (66-51°C). Për kripën e mbajtur në 1000-1100°F (538-593°C), barazoni, më pas ftoheni në ajër të qetë në 150 -125°F (66-51°C).


Kalitje:Kaliteni menjëherë pas shuarjes. Gama tipike e kalitjes është 1025-1050°F (552-566°C). Mbajeni në temperaturë për 2 orë, më pas ajri ftohet në temperaturën e ambientit. Kërkohet kalitje e dyfishtë. Për seksione të mëdha tërthore, dhe veçanërisht për boshllëqet nga të cilat do të priten veglat me tel EDM, rekomandohet fuqimisht kalitja e trefishtë.


Përparësia konkurruese:

· Dendësia: 0.294 lb / in3 (8138 kg / m3)

· Graviteti specifik: 8.14

· Moduli i Elasticitetit: 30 x 106 psi (207GPa)

· Makineria: 50-60% e një çeliku karboni 1%


ArtikullDimensioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
BllokT 20-200 X 300-800Rrotullimi i nxehtë dhe i farkëtuar në nxehtësiSipërfaqja e zezë / Makineri & PjekjeKontaktoni