2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

M2 1.3343 SKH9

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>M2 1.3343 SKH9

HSS M2 1.3343 SK H9 --- shufër teli

Na kontaktoni

specifikimet

1.3343 steel is a general purpose molybdenum high speed steel. 1.3343 steel is characterized by balanced combination of abrasion resistance, toughness and good red hardness. Due to its comparatively low carbon content, 1.3343steel has an excellent combination of toughness properties and abrasion resistance when properly hardened and tempered. 


Aplikimet:

1.Machining tools, e.g drill bits, milling cutters, screw dies, broaches, inserts for circular saw blades;

2.Slotting tools and wood working tools.


Detajet e shpejta:

M2/1.3343  wire rod


PËRBËRJET:

        C       Mn        Si       Cr
       W
       Mo
        V
      0.85
      0.28      0.30
      4.15
      6.15
      5.00
      1.85


VETIT RELATIVE

Koeficienti i Zgjerimit Termik (65-66 HRC)
Temperatura︒Fnë / in︒F × 10-6Temperatura︒Cmm / mm︒C × 10-6
70-200
5.69
21-9310.23
70-4006.0921-20410.95
70-6006.4221-31611.55
70-8006.6721-42712
70-10006.9721-35812.54


VETITË FIZIKE

· Dendësia: 0.294 lb / in3 (8138 kg / m3)

· Graviteti specifik: 8.14

· Moduli i Elasticitetit: 30 x 106 psi (207GPa)

· Makineria: 50-60% e një çeliku karboni 1%


UDHIONZIME PRER TRAJTIMIN E NGROHTIS

HARDENIMI

TEMPERATURA KRITIKE
Ac1: 1530 ° F (832 ℃)Ac3: 1610 ° F (877 ℃)
AR1: 1430 ° F (777 ℃)AR3: 1380 ° F (749 ℃)


Shuarja: Gaz nën presion, vaj të ngrohtë ose kripë. Për gazin nën presion, një shkallë e shpejtë e shuarjes nën 1000°F (538°C) është kritike për të marrë vetitë e dëshiruara. Për vajin, shuajeni derisa të nxihet, rreth 900°F (482°C), më pas ftoheni në ajër të qetë në 150 -125°F (66-51°C). Për kripën e mbajtur në 1000-1100°F (538-593°C), barazoni, më pas ftoheni në ajër të qetë në 150 -125°F (66-51°C).


Kalitje: Kaliteni menjëherë pas shuarjes. Gama tipike e kalitjes është 1025-1050°F (552-566°C). Mbajeni në temperaturë për 2 orë, më pas ajri ftohet në temperaturën e ambientit. Kërkohet kalitje e dyfishtë. Për seksione të mëdha tërthore, dhe veçanërisht për boshllëqet nga të cilat do të priten veglat me tel EDM, rekomandohet fuqimisht kalitja e trefishtë.


Pjekja

Pjekja duhet të kryhet pas punës së nxehtë dhe para riforcimit.

Heat at a rate not exceeding 400°F per hour (222°C per hour) to 1525-1550°F (829-843°C), 

and hold at temperature for 1 hour per inch (25.4 mm) of thickness, 2 hours minimum. 

Then cool slowly with the furnace at a rate not exceeding 50°F per hour (28°C per hour) to 1000°F (538°C). 

Continue cooling to ambient temperature in the furnace or in air. The resultant hardness should be 248 HBW or lower.


Advantage:

1.Tungsten-molibden me shpejtësi të lartë çeliku mjet;

2. Rezistencë e lartë ndaj konsumit;

3.Dekarbonizim i lartë.


ArtikullDimensioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Shufra teliDIA 5.5 - 13Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
Kontaktoni

Kategoritë e nxehta