2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

M2 1.3343 SKH9

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>M2 1.3343 SKH9

HSS M2 1.3343 SK H9---Fletë

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku 1.3343/M2 është një version me karbon më të lartë të veglës M1 (çelik molibden me shpejtësi të lartë). Aliazhi 1.3343 ka rezistencë disi më të mirë ndaj konsumit se M1. Rezistencë shumë e lartë ndaj zbutjes në temperatura të larta. Rezistencë shumë e lartë ndaj konsumit. Rezistencë e mirë dhe aftësi prerëse.

Përgjigja e ngurtësimit të thellë.


Aplikimet:

Stërvitje të përdredhura, çezmat, prerëse frezash, prerëse, broshurë, sharra dhe lloje të ndryshme thikash.


Detajet e shpejta:

M2/1.3343 fletë


PËRBËRJA

        C       Mn       Si       Cr       W      Mo        V
      0.85      0.28     0.30      4.15      6.15      5.00      1.85


VETIT RELATIVE

Koeficienti i Zgjerimit Termik (65-66 HRC)
Temperatura︒Fnë / in︒F × 10-6Temperatura︒Cmm / mm︒C × 10-6
70-200
5.6921-9310.23
70-4006.0921-20410.95
70-6006.4221-31611.55
70-8006.6721-42712
70-10006.9721-35812.54


VETITË FIZIKE

· Dendësia: 0.294 lb / in3 (8138 kg / m3)

· Graviteti specifik: 8.14

· Moduli i Elasticitetit: 30 x 106 psi (207GPa)

· Makineria: 50-60% e një çeliku karboni 1%


UDHIONZIME PRER TRAJTIMIN E NGROHTIS

HARDENIMI

TEMPERATURA KRITIKE
Ac1: 1530 ° F (832 ℃)Ac3: 1610 ° F (877 ℃)
AR1: 1430 ° F (777 ℃)AR3: 1380 ° F (749 ℃)Nxehja paraprake:Për të minimizuar shtrembërimin dhe streset në veglat e mëdha ose komplekse, përdorni një parangrohje të dyfishtë.

Nxehtësia me një shpejtësi jo më të madhe se 400°F në orë (222°C në orë) në 1100°F (593°C) barazohet, pastaj ngroheni në 1450-1550°F (788-843°C). 

Për mjetet normale, përdorni vetëm gamën e dytë të temperaturës si një trajtim i vetëm i para -ngrohjes.       


Kalitje:Kaliteni menjëherë pas shuarjes. Gama tipike e kalitjes është 1025-1050°F (552-566°C). Mbajeni në temperaturë për 2 orë, më pas ajri ftohet në temperaturën e ambientit. Kërkohet kalitje e dyfishtë. Për seksione të mëdha tërthore, dhe veçanërisht për boshllëqet nga të cilat do të priten veglat me tel EDM, rekomandohet fuqimisht kalitja e trefishtë.


Advantage:

1.Tungsten-molibden me shpejtësi të lartë çeliku mjet;

2. Rezistencë e lartë ndaj konsumit;

3.Dekarbonizim i lartë.


ArtikullDimenzioni (mm)Proces       Gjendja e dorezimit


Sheets

T1.0 - 2.5       Ftohtë mbështjellëSipërfaqja e zezë & Pjekja
T 2.5 - 8.0Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & PjekjaKontaktoni