2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

M2 1.3343 SKH9

home>Produkte>Steeleliku me shpejtësi të lartë>M2 1.3343 SKH9

HSS M2 1.3343 SK H9---SHIRAT E RRUGULL

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku me shpejtësi të lartë M2 (M2) /1.3343 çeliku është një çelik me shpejtësi të lartë me molibden me qëllim të përgjithshëm. Çeliku 1.3343 karakterizohet nga kombinimi i ekuilibruar i rezistencës ndaj gërryerjes, qëndrueshmërisë dhe fortësisë së mirë të kuqe. Për shkak të përmbajtjes së tij relativisht të ulët të karbonit, çeliku 1.3343 ka një kombinim të shkëlqyeshëm të vetive të rezistencës dhe rezistencës ndaj gërryerjes kur ngurtësohet dhe kalohet siç duhet. 


Aplikimet:

Klasa standarde e çelikut me shpejtësi të lartë.

Rezistencë e lartë dhe fuqi e mirë prerëse për shkak të përbërjes së saj të balancuar mirë, duke e bërë atë të përshtatshëm për një shumëllojshmëri të gjerë aplikimesh.

Për të gjitha veglat e prerjes së metaleve për përafërt ose mbarim, si p.sh. stërvitjet me rrotullim, të gjitha llojet e prerësve, rubinetat me vidhos, kapakët e vidhave, broshurat,

shitësit, lavamanë, gjuajtës, segmente për sharra rrethore, vegla formësimi dhe vegla për përpunimin e drurit.

Gjithashtu shumë i përshtatshëm për veglat e formimit në të ftohtë, si p.sh. deshtë dhe makineri me nxjerrje të ftohtë, si dhe për mjete prerëse dhe prerëse precize,

kallëpe plastike me rezistencë të lartë ndaj konsumit dhe vida. 


Detajet e shpejta:

M2/1.3343 BAR RRUGULL 


PËRBËRJA

        C       Mn       Si       Cr       W      Mo        V
      0.85      0.28     0.30      4.15      6.15      5.00      1.85


VETIT RELATIVE

Koeficienti i Zgjerimit Termik (65-66 HRC)
Temperatura︒Fnë / in︒F × 10-6Temperatura︒Cmm / mm︒C × 10-6
70-200
5.6921-9310.23
70-4006.0921-20410.95
70-6006.4221-31611.55
70-8006.6721-42712
70-10006.9721-35812.54


VETITË FIZIKE

· Dendësia: 0.294 lb / in3 (8138 kg / m3)

· Graviteti specifik: 8.14

· Moduli i Elasticitetit: 30 x 106 psi (207GPa)

· Makineria: 50-60% e një çeliku karboni 1%


UDHIONZIME PRER TRAJTIMIN E NGROHTIS

HARDENIMI

TEMPERATURA KRITIKE
Ac1: 1530 ° F (832 ℃)Ac3: 1610 ° F (877 ℃)
AR1: 1430 ° F (777 ℃)AR3: 1380 ° F (749 ℃)


Nxehja paraprake:Për të minimizuar shtrembërimin dhe streset në veglat e mëdha ose komplekse, përdorni një parangrohje të dyfishtë. Nxehtësia me një shpejtësi jo më të madhe se 400°F në orë (222°C në orë) deri në 1100°F (593°C) barazohet, më pas ngroheni në 1450-1550°F (788-843°C). Për veglat normale, përdorni vetëm diapazonin e dytë të temperaturës si një trajtim i vetëm parangrohës.


Austenitizimi (nxehtësia e lartë):Nxehtësia shpejt nga ngrohja e nxehtë.

Për mjetet prerëse:

Furra: 2200-2250 ° F (1204-1232 ° C)

Kripë: 2175-2225 ° F (1191-1218 ° C)

Për të maksimizuar qëndrueshmërinë, përdorni temperaturën më të ulët.

Për të maksimizuar fortësinë e nxehtë, përdorni temperaturën më të lartë.

Për grushta, bordura dhe mjete që kërkojnë maksimumin

qëndrueshmëri pa fortësi të nxehtë:

Furra: 2075-2175 ° F (1175-1191 ° C)

Kripë: 2050-2150 ° F (1121-1177 ° C)


Shuarja:Gaz nën presion, vaj të ngrohtë ose kripë. Për gazin nën presion, një shkallë e shpejtë e shuarjes nën 1000°F (538°C) është kritike për të marrë vetitë e dëshiruara. Për vajin, shuajeni derisa të nxihet, rreth 900°F (482°C), më pas ftoheni në ajër të qetë në 150 -125°F (66-51°C). Për kripën e mbajtur në 1000-1100°F (538-593°C), barazoni, më pas ftoheni në ajër të qetë në 150 -125°F (66-51°C).


ArtikullDimenzioni (mm)Proces       Gjendja e dorezimitBar i rrumbullakët

DIA 1.0 - 30Vizatimi i ftohtë / bluarja pa qendërBright & Pjekje
DIA 20 - 80LëkurëBright & Pjekje
DIA 13-180Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
DIA 70 - 400Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni