2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

Thikë çeliku

home>Produkte>Mjet i Ftohtë Çeliku>Thikë çeliku

çeliku i veglave të punës së ftohtë-Çeliku i thikës

Na kontaktoni

specifikimet

Rekomandimi i KONSOND 

çeliku me thikë në cilësinë më të mirë dhe variacione të ndryshme.

Zgjedhja e çelikut varet kryesisht nga përdorimi i synuar i thikës. Prandaj, vetitë e çelikut si rezistenca ndaj konsumit, ngurtësimi, qëndrueshmëria dhe mbajtja e skajeve janë - në varësi të aplikimit - të një rëndësie të madhe.


Me përzierjen e elementëve aliazh si p.sh. kromi, molibdeni, vanadiumi, mangani, kobalti ose tungsteni, mund të arrihen vetitë e kërkuara të një çeliku.


Përdorimet më të zakonshme janë përpunimi i drurit, prerja në industrinë e letrës (thika për prerje letre), dhe në industrinë e riciklimit, p.sh. thika sher-skrap. Një shumëllojshmëri e llojeve të çelikut janë në dispozicion për klientët tanë për prodhimin e thikave të makinerive, veglave të stampimit dhe makinerive për lidhjet e ndryshme të kërkuara për këtë qëllim. 


Më të zakonshmet janë:

Klasë목적,en
1.2379Industritë e letrës dhe kartonit të valëzuar (p.sh. thika, grushta, vegla për grushtim, makineri)
1.2360 (Çiper):industria e drurit, (p.sh. pajisje të veglave për qërimin e trungjeve të pemëve)
1.2631 (Çiper):industria e drurit, (p.sh. thika qëruese, prerja e kurorave)
1.2601 (Çiper):industria e drurit, (p.sh. thika prerëse)
1.2345:industria e riciklimit, ndërtimi i makinerive të mëdha (p.sh. rrotullues për prodhimin e tubave)
1.2767:industria e riciklimit (p.sh. thika qethëse me skrap)
1.2067:Industria e letrës dhe e kartonit të valëzuar (p.sh. thika të segmentit, thika shkrimi)
1.2842:Industria e letrës dhe e kartonit të valëzuar (p.sh. thika rrethore, thika shkrimi)
1.2235:industria e mullirit të sharrës (prodhimi i thikave rrethore)
1.3343:
Industritë e letrës dhe kartonit të valëzuar (thika kryq, brisk brisk)

Klasat e çelikut të veglave të kërkuara për qëllime të ndryshme janë të disponueshme nga prodhimi i freskët i mullinjve tanë.

Kështu, disponueshmëria e shpejtë dhe e besueshme është e garantuar në çdo kohë!


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta