2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

H21 1.2581 SKD5

home>Produkte>Çeliqet e nxehta të mjeteve të punës>H21 1.2581 SKD5

Hot Work Tool Steels H21 1.2581 SKD5 teli dru

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku i veglave AISI H21 është një çelik me cilësi të lartë të punës së nxehtë, I përket çelikut të aliazhit të karbonit me cilësi të lartë.

Vaji i Shuar dhe Fortësia e Shkrirë është 40-55 HRC. Çeliku AISI H21 Pjekja e ngurtësisë së shpërndarjes më pak se 250HB.


Aplikimet:

H21 Çeliqet e punës të nxehta janë të përshtatshme për prodhimin e formave komplekse, ngarkesën e goditjes, temperatura e punës nuk është shumë e lartë, produkti i fletës së mykut është i përshtatshëm për falsifikimin e mykut të shtypit, pllakës konkave dhe konveks, derdhjes së thonjve, thikës së prerjes së metaleve të nxehtë, etj. prodhim masiv me myk për derdhje aliazh alumini.


PËRBËRJA

CSiMn
P
SCu
V
0.26-0.36
0.15-0.5
0.15-0.4
≤0.03≤0.030.250.3-0.6


specifikimet:

1.2581(H21) Hot-Work Mould Steels


Trajtimit të ngrohjes: 

Heat Treatment of SAE/AISI H21 Steel

H21 Steel Annealing

Heat to 885°C, then cool in heat treatment at about 4°C per hour. After annealing Hardness 235 HBS Max.


H21 tool Steel Hardening

Quenching of H21 Steel material

Temperatura e shuarjes / ℃ | furra e banjës me kripë: 1177

Temperatura e shuarjes / ℃ | furra me atmosferë të kontrolluar: 1191

The heat preservation time/min: 5 ~ 15

Quenching medium: air cooling


Tempering Of H21 Steel

Temperatura e kalitjes / ℃ : 552

Pas ngurtësimit të fortësisë HRC ose më të lartë: 52


Advantage:

• Rezistenca ndaj ndryshimit të temperaturës gjatë përdorimit

• të ruajë forcën e tij midis temperaturave të ndryshme.

• Rezistenca ndaj lodhjes për shkak të temperaturës së lartë

• Forca e lartë

• Rezistencë ndaj konsumit

• Lehtësohet, më pak në ndryshimin e madhësisë/ dimensionit të tij

• Veti të larta të transferimit të nxehtësisë

• Rezistenca ndaj kthesës së mprehtë të temperaturës.


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Shufra teliDIA 5.5 - 13Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni