2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

H21 1.2581 SKD5

home>Produkte>Çeliqet e nxehta të mjeteve të punës>H21 1.2581 SKD5

Hot Work Tool Steels H21 1.2581 fletë SKD5

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliqet me punë të nxehtë tungsteni janë të llojeve të ndryshme, përkatësisht llojeve H21 deri H26. Këta çeliqe kanë karakteristika të ngjashme me ato të çeliqeve me shpejtësi të lartë. Elementet kryesore të lidhjes në çeliqet e punës së nxehtë të tungstenit përfshijnë tungstenin, kromin, karbonin dhe vanadiumin. Ato janë rezistente ndaj shtrembërimit kur ngurtësohen me ajër dhe kanë temperaturë më të lartë ngurtësimi në krahasim me çeliqet me krom të nxehtë. I përket çelikut të veglave me aliazh karboni me cilësi të lartë.


Aplikimet:

Përdoret për prodhimin e ingranazheve, boshtit, shufrës lidhëse, sustës, cilindrit të motorit dhe pjesëve të tjera të rëndësishme, pjesëve me fortësi të lartë, rezistente ndaj konsumit.


PËRBËRJA

CSiMn
P
SCu
V
0.26-0.36
0.15-0.5
0.15-0.4
≤0.03≤0.030.250.3-0.6


specifikimet:

Prona mekanike

Pronat Metrik Imperial 
Fortësia, HRC40.0-55.040.0-55.0
Bulk Modulus 140 GPa20300ksi
Moduli i prerjes80.0 GPa       11600ksi
Raporti i Poisson-it (2.5°C)0.27-0.30.27-0.3
Modul elastik190-210 GPa27557-30458ksi


ArtikullPërmasa (mm)ProcesGjendja e dorezimit
SheetsT1.0 - 2.5Ftohtë mbështjellëSipërfaqja e zezë & Pjekja
T 2.5 - 8.0Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


FAQ

Pyetje: A jeni një fabrikë apo një kompani tregtare?

A: Ne jemi një fabrikë / fabrikë.


Pyetje: Cila është data juaj e dorëzimit?

A: Data e dorëzimit është rreth 30 ditë pas marrjes së pagesës.


Pyetje: Si mund të marr një mostër? 

A: Ne jemi të nderuar t'ju ofrojmë mostra 


Pyetje: OEM është i pranueshëm? 

A: Po. Ne jemi të mirë në prodhimin e çelikut që nga viti 2006 me pajisje të plota të prodhimit. Ndani projektin tuaj të ri me ne, ne do t'ju ndihmojmë ta zgjidhni atë.


Pyetje: Cili është ndryshimi midis jush dhe kompanive të tjera të çelikut?

Përgjigje: Cilësia së pari! Çmimi do të ndryshohet sipas porosisë tuaj. Mostrat e rikarikueshme do t'ju kthehen pasi të ofroni depozitën! 


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta