2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

H21 1.2581 SKD5

home>Produkte>Çeliqet e nxehta të mjeteve të punës>H21 1.2581 SKD5

Vegla e Punës së Nxehtë Çeliqet H21 1.2581 SKD5 bar të rrumbullakët

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku i rrumbullakët, me diametër 50 mm - 1000 mm

Çeliku katror, ​​70 mm - 1000 mm

Çeliku /moduli i sheshtë, trashësia 80 mm -800 mm, gjerësia 300 mm -2000 mm

Falsifikim i ndryshëm: Boshti i hapit/Tubi/Në formë byreku/Unaza/Moduli/Vala të mëdha të farkëve kryesore/Të tjera të profilizuara Kushti i dorëzimit: EF+LF+VD+Farkë e nxehtë+Pjekje/Normalizim/Kalitje/Shuarje dhe kalitje/Zgjidhje/ Plakje/Ftohje e ngadaltë

Cilësia e sipërfaqes: Sipërfaqja e zezë/Sipërfaqja e bluarjes/Trashimi/Përfundimi i përpunimit


Aplikimet:

H21 Çeliqet e punës të nxehta janë të përshtatshme për prodhimin e formave komplekse, ngarkesën e goditjes, temperatura e punës nuk është shumë e lartë, produkti i fletës së mykut është i përshtatshëm për falsifikimin e mykut të shtypit, pllakës konkave dhe konveks, derdhjes së thonjve, thikës së prerjes së metaleve të nxehtë, etj. prodhim masiv me myk për derdhje aliazh alumini.


PËRBËRJA

CSiMn
P
SCuV
0.26-0.36
0.15-0.5
0.15-0.4
≤0.03≤0.030.250.3-0.6


specifikimet:

1.2581 (H21, SKD5) Çeliku i mykut me punë të nxehtë 


Trajtimit të ngrohjes: 

Pjekja e butëTemperatura (° C)FtohësFortësi
740 - 780stufëmax 241 HB
FormëzimiTemperatura (° C)Ftohës
850 - 1100stufë
forcimTemperatura (° C)Ftohëskalitje
1140 - 1160vaj ose ajërshihni diagramin e kalitjes


Advantage:

• Rezistenca ndaj ndryshimit të temperaturës gjatë përdorimit

• të ruajë forcën e tij midis temperaturave të ndryshme.

• Rezistenca ndaj lodhjes për shkak të temperaturës së lartë

• Forca e lartë

• Rezistencë ndaj konsumit

• Lehtësohet, më pak në ndryshimin e madhësisë/ dimensionit të tij

• Veti të larta të transferimit të nxehtësisë

• Rezistenca ndaj kthesës së mprehtë të temperaturës.

• Mund të bëjë ftohje të drejtpërdrejtë me ujë

• Mund të bëjë nitriding për të rritur fortësinë e sipërfaqes


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Bar i rrumbullakëtDIA 1.0 - 30Vizatimi i ftohtë / bluarja pa qendërBright & Pjekje
DIA 20 - 80LëkurëBright & Pjekje
DIA 13-180Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
DIA 70 - 400Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta