2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

H21 1.2581 SKD5

home>Produkte>Çeliqet e nxehta të mjeteve të punës>H21 1.2581 SKD5

Hot Work Tool Steels H21 1.2581 SKD5 block

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliqet me punë të nxehtë tungsteni janë të llojeve të ndryshme, përkatësisht llojeve H21 deri H26. Këta çeliqe kanë karakteristika të ngjashme me ato të çeliqeve me shpejtësi të lartë. Elementet kryesore të lidhjes në çeliqet e punës së nxehtë të tungstenit përfshijnë tungstenin, kromin, karbonin dhe vanadiumin. Ato janë rezistente ndaj shtrembërimit kur ngurtësohen me ajër dhe kanë temperaturë më të lartë ngurtësimi në krahasim me çeliqet me krom të nxehtë. Thyerja e çeliqeve të punës së nxehtë të tungstenit mund të reduktohet nëse ato nxehen paraprakisht në temperaturën e funksionimit përpara përdorimit. Rezistenca ndaj goditjes termike dhe qëndrueshmëria e këtyre çeliqeve mund të përmirësohet duke reduktuar përmbajtjen e karbonit.


Aplikimet:

Çeliqet e veglave të punës së nxehtë të tungstenit H21 përdoren kryesisht për vegla dhe vegla pune të nxehtë, p.sh., derdhje, nxjerrje dhe formim të nxehtë të pjesëve.


PËRBËRJA

CSiMnPSCu
V
0.26-0.36
0.15-0.5
0.15-0.4
≤0.03≤0.030.250.3-0.6


specifikimet:

Prona mekanike

Pronat Metrik Imperial 
Fortësia, HRC40.0-55.040.0-55.0
Bulk Modulus 140 GPa20300ksi
Moduli i prerjes80.0 GPa11600ksi
Raporti i Poisson-it (2.5°C)0.27-0.30.27-0.3
Modul elastik190-210 GPa27557-30458ksi


Advantage:

1. Çelikë strukturorë me forcë të lartë.

2. Fortësi dhe qëndrueshmëri e lartë.

3 fortueshmëri e lartë.


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
BllokT 20-200 X 300-800Hot mbështjellë & Hot falsifikuarSipërfaqja e zezë / Makineri & Pjekje


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta