2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

H13 1.2344 SKD61

home>Produkte>Çeliqet e nxehta të mjeteve të punës>H13 1.2344 SKD61

Hot Work Tool Steels H13 1.2344 block

Na kontaktoni

specifikimet

H13 Tool Steel is chromium hot work tool steels which are widely used in hot and cold work tooling applications. H13 tool steel is classified as group H steels by the AISI classification system. This series of steels start from H1 to H19.

Në çelikun H13, molibden dhe vanadium veprojnë si agjentë forcues. Përmbajtja e kromit ndihmon çelikun H-13 të rezistojë ndaj zbutjes kur përdoret në temperatura të larta. Çeliqet e vdekur H-13 ofrojnë një kombinim të shkëlqyer të rezistencës ndaj goditjes dhe gërryerjes, dhe posedojnë ngurtësi të mirë të kuqe. Shtë i aftë të përballojë ftohjen e shpejtë dhe i reziston kontrollit të parakohshëm të nxehtësisë. Vegla Çeliku H13 ka përpunueshmëri të mirë, saldim të mirë, duktilitet të mirë dhe mund të formohet me mjete konvencionale.

Për shkak të kombinimit të shkëlqyer të çelikut të veglave H13 të qëndrueshmërisë së lartë dhe rezistencës ndaj lodhjes, çeliku i mjeteve të nxehta të punës AISI H13 përdoret më shumë se çdo çelik mjeti tjetër në aplikimet e veglave.


PËRBËRJA

CMnSi
CrMo
VC
0.40
0.401.005.25
1.351.00
0.40


Aplikimet:

Futjet, bërthamat dhe zgavrat për vdesin e hedhjes së vdesit, mëngët e hedhjes së vdesit, vdesin e falsifikimit të nxehtë, vdesin e nxjerrjes dhe kavitetet dhe përbërësit e mykut plastik që kërkojnë rezistencë të lartë dhe lustrim të shkëlqyeshëm.


specifikimet:

Përçueshmëri termike
Temperatura︒FBtu / hr-ft︒FTemperatura︒CW / m︒C
8010.172717.6
40013.5220423.4
80014.542725.1
120015.4964926.8


Modulet e elasticitetit
Temp︒FModulus psi×10-6Temp ︒CModuli Gpa
7030
21206.8
2002993199.9
40027204186.2
60028.5316196.5
80027.5427189.6
100023538158.6


Koeficienti i Zgjerimit Termik (47-48 HRC)
Temperatura︒Fnë / in︒F × 10-6Temperatura︒Cmm / mm︒C × 10-6
80-2005.8
21-9310.4
80-4006.321-20411.3
80-8006.921-31612.4
80-12007.321-42713.1
80-1500
7.521-53813.5

Advantage:

Good resistance to abrasion at both low and high temperatures

High level of toughness and ductility

Uniform and high level of machinability and polishability

Good high-temperature strength and resistance to thermal fatigue

Excellent through-hardening properties

Very limited distortion during hardening


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
BllokT 20-200 X 300-800Rrokullisur Hot & Falsifikuar HotSipërfaqja e zezë / Makineri & Pjekje


Kontaktoni