2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

D3 1.2080 SKD1

home>Produkte>Mjet i Ftohtë Çeliku>D3 1.2080 SKD1

Vegël për punë të ftohtë çeliku D3 1.2080 SKD1 teli dru

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku i veglave D3 është një çelik i punës së ftohtë i përket standardit ASTM A681-1999 Steel Grade. D3 Special Steel China Furnizuesi dhe fabrika Otai Special Steel Furnizimi D3 Çeliku i veglave në shufër të rrumbullakët, pjatë, shirit të sheshtë, katror, ​​unazë falsifikimi dhe të tjera të çdo forme. Dhe siguroni përpunimin e prerjes, sharrimit, bluarjes, përpunimit.


Aplikimet:

 Në përgjithësi, aplikimet e çelikut të veglave D3 ngjajnë me ato të D2, por duhet mbajtur mend se D3 ka rezistencë më të mirë ndaj konsumit të dy çeliqeve.

dhe preferohet për artikuj të tillë si tehet prerëse. Për shkak të rezistencës së tij më të lartë ndaj konsumit, çeliku i veglave D3 është pak më i vështirë për t'u bluar sesa D2.


PËRBËRJA

CMnSiCrV
2.150.400.4012.250.25


specifikimet:

Vetitë mekanike të çelikut D3 të punës së ftohtë

Prona mekanike

Pronat        MetrikPerandorak
Ndikimi Izod i paprekur28.0 J20.7 ft-lb
Raporti i Poisson0.27-0.30        0.27-0.30        
Modul elastik190-210 GPa27557-30457 ksi


Prona fizike

PronatMetrikPerandorak
Dendësi        7.7 x 1000 kg/m30.278 lb / in3
Pika e shkrirjes1421 ° C2590 ° F

Kalitje: Kaliteni menjëherë pas shuarjes. Mbajeni në temperaturë për 1 orë për inç (25.4 mm) trashësi, 2 orë minimale, më pas ajri ftohet në temperaturën e ambientit.

Për rezistencë maksimale ndaj konsumit, kalitni mes 300-350 ° F (149-177 ° C) për një fortësi prej 62-63 HRC. Për ekuilibrin optimal midis rezistencës ndaj konsumimit dhe rezistencës, kaliteni midis 450-500 ° F (232-260 ° C). Kjo do të prodhojë 58-60 HRC.

Për të minimizuar sforcimet e brendshme në seksione tërthore më të mëdha se 6 inç (152.4 mm) dhe për të përmirësuar qëndrueshmërinë në veglat që do të bëhen EDM pas trajtimit termik, rekomandohet fuqimisht koha e njomjes prej 4 deri në 6 orë në temperaturën e kalitjes.


Advantage:

1. Rezistencë e lartë ndaj konsumit

2. Ngurtësim i lartë  

3. I përkasin çelikut ledeburite 


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Shufra teliDIA 5.5 - 13Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni