2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

D3 1.2080 SKD1

home>Produkte>Mjet i Ftohtë Çeliku>D3 1.2080 SKD1

Vegël për punë të ftohtë çeliku D3 1.2080 SKD1 shufër e rrumbullakët

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku Cr12 është një çelik i përdorur gjerësisht me karbon dhe krom të lartë të punës së ftohtë me forcë të lartë, fortësi të mirë dhe rezistencë të mirë ndaj konsumit, por rezistencë të dobët ndaj ndikimit.

Një çelik me karbon të lartë me krom të lartë i dalluar për rezistencën e tij ndaj gërryerjes, ai ofron stabilitet të shkëlqyer dimensionale në forcim.

Pas trajtimit termik D3 është i fortë, i qëndrueshëm dhe i dendur dhe është i imunizuar nga fundosja në përdorim. Ofron një masë të rezistencës ndaj korrozionit kur lëmohet.

Në përgjithësi, aplikimet e çelikut të veglave D3 ngjajnë me ato të D2, por duhet mbajtur mend se D3 ka rezistencë më të mirë ndaj konsumit të dy çeliqeve.

dhe preferohet për artikuj të tillë si tehet prerëse. Për shkak të rezistencës së tij më të lartë ndaj konsumit, çeliku i veglave D3 është pak më i vështirë për t'u bluar sesa D2.


Aplikimet:

Rrotullat e formimit, mbulesat e vizatimit, formimi, vegla për ngjeshjen e pluhurit dhe petëzimi.


PËRBËRJA

CMnSiCr
V
2.15
0.400.4012.250.25


specifikimet:

Koeficienti i Zgjerimit Termik (58-59 HRC)
Temperatura︒Fnë / in︒F × 10-6Temperatura︒Cmm / mm︒C × 10-6
100-5006.5838-26011.84
100-800
7.1538-42712.87
100-10007.3238-53813.81
100-12007.5438-64913.57
100-15007.7238-81613.90


UDHIONZIME PRER TRAJTIMIN E NGROHTIS

HARDENIMI

TEMPERATURA KRITIKE
Ac1: 1440 ° F (782 ℃)Ac3: 1530 ° F (8320 ℃)
AR1: 1410 ° F (766 ℃)AR3: 1370 ° F (743 ℃)


Pjekja

Pjekja duhet të kryhet pas punës së nxehtë dhe para riforcimit.

Ngroheni me një shpejtësi jo më të madhe se 400°F në orë (222°C në orë) deri në 1600-1650°F (871-899°C) dhe mbajeni në temperaturë për 1 orë për inç (25.4 mm) të trashësisë maksimale; Minimumi 2 orë. Më pas ftoheni ngadalë me furrën me një shpejtësi jo më të madhe se 50°F në orë (28°C në orë) deri në 1000°F (538°C). Vazhdoni ftohjen në temperaturën e ambientit në furrë ose në ajër. Fortësia që rezulton duhet të jetë maksimumi 255 HBW.

Trajtimi kriogjenik: Trajtimet në frigorifer duhet të kryhen zakonisht pas temperimit të parë dhe duhet të pasohen nga një temperament i dytë.

Shufra e rrumbullakët çeliku D3: diametri 5mm – 400mm


Advantage:

1. Për prodhimin e makinerive dhe goditjeve të ftohta që i nënshtrohen ngarkesave të ulëta me ndikim, vëllimeve të vogla deri në mesatare të prodhimit dhe kërkojnë rezistencë të lartë ndaj konsumit.

2. Teh i prerjes së ftohtë për prerjen e metalit të fortë dhe të hollë

3. Për mëngët e stërvitjes, matësit, llambat për tërheqje me tela, llambat për ngulitje, pllakat e krepit, makineritë e vizatimit, matet me nxjerrje të ftohtë dhe kapakët me rul me vidë


ArtikullDimenzioni (mm)Proces        Gjendja e dorezimit
Bar i rrumbullakëtDIA 1.0 - 30Vizatimi i ftohtë / bluarja pa qendërBright & Pjekje
DIA 20 - 80LëkurëBright & Pjekje
DIA 13-180Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
DIA 70 - 400Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni