2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

D2 1.2379 SKD11

home>Produkte>Mjet i Ftohtë Çeliku>D2 1.2379 SKD11

Vegla e Ftohtë Çeliku D2 1.2379 SKD11 shufër e rrumbullakët

Na kontaktoni

specifikimet

Shufra e rrumbullakët çeliku D2 mund të përdoret për të prodhuar kallëp të punës së ftohtë me një seksion kryq të madh, formë komplekse, forcë të lartë ndikimi dhe rezistencë të lartë ndaj konsumit. Quhet gjithashtu DIN 1.2379 dhe çeliku JIS SKD11. Është një çelik me kallëp të ftohtë me përmbajtje të lartë karboni dhe me krom të lartë. Përdoret gjerësisht në botë. Ka fortueshmëri të lartë dhe rezistenca ndaj oksidimit në temperaturë të lartë është e mirë. Aftësia kundër korrozionit është e mirë pas shuarjes dhe lustrimit, dhe deformimi është i vogël pas trajtimit të nxehtësisë së çelikut. 


Aplikimet:

1.2379 çeliku përdoret për zbardhjen ose formimin e kapave, thika për rrotullim me fije, thika për prerje, thika për përpunimin e ushqimit, matës, grushta etj.


PËRBËRJA

C
MnSi
Cr
Mo
VC
1.50
0.300.30
12.000.75
0.90
1.50


specifikimet:

Trajtimi i nxehtësisë D2 Steel Round Bar

Trajtimit të ngrohjes

Aliazh çeliku DIN 1.2379 duhet të nxehet shumë ngadalë në 815 ℃ (1500 ° F) dhe temperatura mund të rritet në 1010oC (1850 ° F). Pastaj mbahet në 1010oC (1850 ° F) për 20 deri në 45 minuta dhe ftohet me ajër (ajri shuhet).


Pjekja

Pjekja e materialit të çeliqeve të mjeteve 1.2379 duhet të bëhet në 871 deri 898 ° C (1600 deri 1650 ° F) e ndjekur nga ftohja e ngadaltë e furrës në 4.4 ° C (40 ° F) në orë ose më pak, pas së cilës shkalla e ftohjes mund të rritet. Në të njëjtën kohë, duhet të bëni diçka për të parandaluar karburizimin ose dekarburizimin e tepërt.


Stresi Ndihmon

Ngroheni ngadalë në 1050 ° -1250 ° F, lëreni të barazohet dhe më pas ftohuni në ajër të qetë (Stresi lehtësues)


Ngrohja para ngurtësimit

Ngroheni ngadalë në 1350 ° -1450 ° F dhe mbajeni në këtë temperaturë derisa çeliku 1.2379 materiali i çelikut të nxehet në mënyrë uniforme.


Bar i rrumbullakët

Specifikimi: Dia Max 800mm; Gjatësia: Max 6m

Sipërfaqja: E zezë, e qëruar, e përpunuar (e kthyer), e lëmuar (e tokëzuar) •


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Bar i rrumbullakëtDIA 1.0 - 30Vizatimi i ftohtë / bluarja pa qendërBright & Pjekje
DIA 20 - 80LëkurëBright & Pjekje
DIA 13-180Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
DIA 70 - 400Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta