2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

D2 1.2379 SKD11

home>Produkte>Mjet i Ftohtë Çeliku>D2 1.2379 SKD11

Vegla e Ftohtë Çeliku D2 1.2379 SKD11 bllok

Na kontaktoni

specifikimet

Çeliku i veglave D2 është një vegël e gjithanshme me karbon të lartë, me krom të lartë dhe forcim ajri, i cili karakterizohet nga një fortësi relativisht e lartë e arritshme dhe karbide të shumta, të mëdha, të aliazheve të pasura me krom në mikrostrukturë. Këto karbide ofrojnë rezistencë të mirë ndaj konsumimit nga kontakti i rrëshqitjes me metale të tjera dhe materiale gërryese. 


Aplikimet:

Rrotullohet, godet me grusht, kapakë për zbardhjen, formimin, prerjen dhe rrotullimin e fijeve, thika qethjeje, thika për përpunimin e ushqimit dhe matës.        


PËRBËRJA

CMnSi
Cr
Mo
VC
1.50
0.300.30
12.000.750.90
1.50


specifikimet:

VETITË FIZIKE

· Dendësia: 0.278 lb / in3 (7695 kg / m3)

· Graviteti specifik: 7.70

· Moduli i Elasticitetit: 30 x 106 psi (207GPa)

· Makineria: 50-60% e një çeliku karboni 1%


UDHIONZIME PRER TRAJTIMIN E NGROHTIS

HARDENIMI

TEMPERATURA KRITIKE
Ac1: 1449 ° F (788 ℃)Ac3: 1553 ° F (845 ℃)
AR1: 1418 ° F (769 ℃)AR3: 1373 ° F (744 ℃)


Advantage:

Çeliku kinez Cr12Mo1V1, çeliku amerikan D2, çeliku japonez SKD11, përbërja kimike e tyre është e njëjtë, por performanca është shumë e ndryshme. Pas trajtimit termik, ngjyra e Cr12Mo1V1 është pak portokalli-e kuqe dhe deformimi do të ishte i madh. Është e lehtë për t'u thyer gjatë përdorimit. Dhe fortësia e çelikut D2 është më e lartë se çeliku SKD11, por qëndrueshmëria nuk është më e mirë se çeliku SKD11. Çeliku SKD11 është i lehtë dhe i lëmuar, me performancën më të mirë të përgjithshme.


ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
BllokT 20-200 X 300-800Rrokullisur Hot & Falsifikuar HotSipërfaqja e zezë / Makineri & Pjekje


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta