2 # Ndërtesa, zona P5 Quan Shui, Distrikti Ganjingzi, Dalian, Kinë

Të gjitha kategoritë
EN
Na telefononi

+ 86-411 39641370-

Dërgo postë

vicente@konsond.com

1.2767

home>Produkte>Mjet i Ftohtë Çeliku>1.2767

çelik për vegël pune të ftohtë 1.2767 shufër e vogël e rrumbullakët

Na kontaktoni

specifikimet

Përshkrim:

Mat.Nr. 1.2767, DIN X45NiCrMo4

Përcaktimi sipas standardeve

Mat. Nr.DINENAISI
1.2767X45NiCrMo440NiCrMoV16-

Përbërja Kimike (në peshë %)

CSiMnCrMoNiVWTë tjerët
0.450.250.351.350.254.05---

Përshkrim:

Çeliku i veglave të punës me nikel të ftohtë. Fortësi dhe qëndrueshmëri e mirë. Aftësia për lustrim, fotoetching dhe trajtimin e erozionit.

Aplikimet:

Vegla falsifikuese, materie të të gjitha llojeve, formave dhe madhësive, vegla falsifikuese dhe presuese të nxehtë për çelik dhe metal. Kallëpe, tufa, shpuese etj.

Vetitë fizike (vlerat mesatare) në temperaturën e ambientit

Dendësia [g/cm3]: 7.84

Përçueshmëria termike [W/mK]: 28.0

Koeficienti i Zgjerimit Termik Linear 10ˉ6 oCˉ1

20-100 ° C20-200 ° C20-300 ° C20-400 ° C20-500 ° C20-600 ° C
11.712.513.013.413.713.8

Pjekja e butë:

Ngroheni në 610-850°C, ftoheni ngadalë në furrë. Kjo do të prodhojë një fortësi maksimale Brinell prej 262.

Lehtësimi i stresit:

Lehtësimi i stresit për të hequr sforcimet e përpunimit duhet të kryhet duke ngrohur në 650°C, duke e mbajtur për një orë në nxehtësi, e ndjekur nga ftohja e ajrit. Ky operacion kryhet për të reduktuar shtrembërimin gjatë trajtimit termik.

Forcimi:

Ngurtësohet nga një temperaturë 840-870°C e ndjekur nga vaji. ajër ose banjë e ngrohtë (180-220°C) shuarje. Fortësia pas shuarjes është 56 HRC.

Kalitje:

Temperatura e kalitjes: 150-400°C.

Temperatura e kalitjes (°C) kundrejt ngurtësisë (HRC)

100 ° C200 ° C300 ° C400 ° C500 ° C600 ° C
565450464238
ArtikullDimenzioni (mm)ProcesGjendja e dorezimit
Bar i rrumbullakëtDIA 1.0 - 30Vizatimi i ftohtë / bluarja pa qendërBright & Pjekje
DIA 20 - 80LëkurëBright & Pjekje
DIA 13-180Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
DIA 70 - 400Të petëzuara në nxehtësi dhe të falsifikuara në nxehtësiSipërfaqja e zezë & Pjekja
Bar i sheshtëT 3.0-20 XW 20-100Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
BllokT 20-200 X 300-800Rrotullimi i nxehtë dhe i farkëtuar në nxehtësiSipërfaqja e zezë / Makineri & Pjekje
Shufra teliDIA 5.5 - 13Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & Pjekja
SheetsT1.0 - 2.5Ftohtë mbështjellëSipërfaqja e zezë & Pjekja
T 2.5 - 8.0Rrokulliset nxehtëSipërfaqja e zezë & PjekjaKontaktoni

Kategoritë e nxehta